Festivalul de Film "Toamna de aur"

VOI MERGE 3

Alegeti una dintre optiuni:

Imagini

Video

Informații

Data: 30 Noiembrie 2013 Sâmbătă
Preț: Intrare liberă

Descriere

Competiţia Naţională -  Etajul I.
Competitia Internaţională, Filmele În Afara Competiţiei -  Etajul II.

O zi de film în 3 sali.

PROGRAM:

COMPETIŢIA DE FILM NAŢIONAL:

9:30 - 11:30 (117 min.)

  • Sergiu Ciorescu - "Balonul" ( Drama/ 2011),
  • Serghei Turcanu - "The Child" (Drama/ 2013),
  • Petru Amihalache - "X-pras" (Comedie/ 2011),
  • Igor Catrinescu - "Moment" (Drama/ 2013),
  • Nicu Bors - "Sfirsitul Lumii "(Drama/ 2012),
  • Tatiana Levodeanscaia - "Timpul de control" (Triler, Mistica/ 2011),
  • Alexandr Daliev - "Ultima Zi" (Drama, Mistica/ 2013).


11:40 - 13:40 (119 min.)

  • Vladislav Socurenco - "Забвение" (Drama, Mistica/ 2013),
  • Denis Levitchi - "Rondo" (Comedie/ 2012),
  • Adrian Plesca - "Mama" (Drama/ 2013),
  • Stas Ciorescu - "Casa" (Fictiune/ 2012),
  • Mircea Minascurta - "Aproape" (Actiune, Drama/ 2013),
  • Сергей Будич - "Преложение" (2013),
  • Ion Usatii - "Speranta" (Drama/ 2011).


14:30 - 16:30 (120 min.)

  • Mircea Bobina - "Intre Edison si Tesla" (Drama, Experimental/ 2011),
  • Nicolae Negara - "11:30" (Drama/ 2013),
  • Xenia Ciuvaseva - "Destination Anywhere" (Melodrama/ 2013),
  • Igor Cobileanschi - "Colectia de Arome" (Drama/ 2013),
  • Dumitru Turcanu - "Etajul II" (Drama/ 2013),
  • Dumitru Buimistru - "Beyond the frames of reality" 2013,
  • Pavel Vudvud - "Avangard" (Mistica/ 2013),
  • Denis Chicu - "Buna Dimineata" (Drama, Comedie/ 2011).


16:40 - 18:40 (108 min.)

  • Iulia Puica - "Ioana" (Drama/ 2012),
  • Natalia Shaufert - "Ana" (Drama/ 2012),
  • Ghenadii Boiarchin - "Puterea Magnetica",
  • Leonid Cojocaru - "Tata" (Drama/ 2012),
  • Василий Тарасов - "Конец" 2013,
  • Dumitru Buimistru - "Creta" 2012,
  • Sergiu Vlas - "Ambiguitate" 2011,
  • Ivan Naniev - "Angels" (Drama/ 2012),
  • Ion Usatii - Action/ 2013,
  • Liuba Zelinscaia - "Odata seara" 2013.

 

COMPETIŢIA DE FILM INTERNAŢIONAL:


117 Min.

  • Ainur Ismailova - "Father" (Drama/ Kazakhstan/ 2012),
  • Francesco Filippi - "Memorial" (Social/ Italy, USA/ 2013),
  • Daria Belova - "Ballet Story" (Drama/ Germania/ 2011),
  • Amanda Rodriguez - "La-Tercera-Historia" (Fiction/ Spania/ 2013),
  • Stefano Ridolfi - "Wade-In-The-Water" (Fiction/ Spania/ 2013),
  • Bernat Gual - "Quiero" (Fictiune/ Barcelona/ 2012),
  • Daniel Gil Suarez - "Buenos-Aires" (Fiction/ Spania),
  • David M. Lorenz - "In The Nick Of Time" (Fiction/ Germania/ 2011),
  • Peter Bauman - "Border Control" (Comedie/ Germania 2013).


117 Min.

  • Ahmet Tas - "Brot" (Drama/ Germany/ 2011),
  • Ziya Demirel - "Evicko" (Drama/ Turcia/ 2013),
  • Mara Ionescu - "Gloria" (Romania),
  • Matthias Koßmehl - "Welcome To Bavaria" (Fiction/ Germania 2012),
  • Jose Manuel Cacereno - "La Cicatriz" (Fiction/ Spania 2013),
  • Ramón Frías - "Viejas Herdas" (Fictiune/ Spania),
  • Aleksandra Terpinska - "All Soul’s Day" (Drama/ Polonia 2012),
  • Patricia Chica - "Ceramic Tango" (Social/ Canada 2013),
  • Xavi Sala - "El-Nacimiento" (Fiction/ Spania 2012).


117 min.

  • Sahim Omar Kalifa - "Baghdad Messi" (Drama/ Iraq 2013),
  • Audrey Najar, Fred Perrot - "Sweet Mosquito" (Fiction, Comedy/ Franta 2012),
  • Esteban Crespo - "Aquel-No-Era-Yo" (Fiction/ Spania 2012),
  • Elisa Unger - "Three And A Half" (Roadmovie /Comedy/ Germania 2012),
  • Jose Luis Alemán - "Hotel" (Fictiune/ Spania 2012),
  • Elmar Imanov - "The Swing Of The Coffin Maker" (Fiction/ Germania 2012).


121 min.

  • Andrea Iannetta - "Allah Is Great" (Drama/ India/ 2012),
  • Hervé Demers - "A Shade Of Grey" (Fiction/ Canada 2013),
  • Shane Atkinson - "Penny Dreadful" (Dark, Comedy/ USA 2012),
  • Luiza Pârvu - "My Baby" (Drama, Mister/ Romania/ 2013),
  • Diego Modino - "Efimera" (Fiction/ Spania),
  • Grzegorz Jaroszuk - "Frozen Stories" (Polonia 2011).

 

FILMELE ÎN AFARA COMPETIŢIEI:


12:40 - 13:40 (55 min.)

  • Maria Grabovskaya - "King Fish",
  • Luc Perez - "Miniyamba",
  • Nicu Si Baton,
  • Simpals - "Dji Death Fails",
  • Patria-Production - "Lupul, Iezii Si Vizorul".


14:30 - 16:30 (127 min.)

  • Richard Keane - "Bird Food" (Animation, Comedy/ Ireland 2012),
  • Magomed Kaziev - "Apple" (Fiction/ Rusia 2013),
  • Jonathan Sanford, Mary Rasmussen - "Nadya" (Experimental, Narrative/ Ucraina, Usa 2012),
  • Dennis Stein‐Schomburg - "Different" (Animatie/ Germania 2011),
  • Christian Wittmoser - "Strangers We Meet" (Fiction/ Germania 2012),
  • Simona Feldman - "Home" (Drama/ Germania 2013),
  • Volker Heymann - "Symphony Of Fools" (Animatie/ Germania 2011),
  • Robert Löbel - "Wind" (Animatie/ Germania/ 2013),
  • Bryn Chainey - "Moritz And The Woodwose" (Fantasy, Drama/ Germania 2013),
  • Keti Vaitonis - "Nothing Lost" (Germania/ 2013),
  • Alexander Heringer - "Fortune Faded" (Drama, Silent / Germania/ 2012),
  • Philipp Scholz - "Steffi Likes This" (Animatie/ Germania 2012).


16:40 - 18:40 (123 min.)

  • Mircea Bobina - "Cinescop" "Experimental",
  • Vladislav Socurenco - "В Остатке Надежды",
  • Sergiu Ciorescu - "Zi De Tirg",
  • Cristian Zavadsci - "Nano-Papucii",
  • Anna Constantinova - "Ce?",
  • Mihai Scobioala - "Pestera",
  • Ivan Naniev - "Elisa",
  • Silvia Mirzenco - "Coletul",
  • Tulcinscaia Iulia - "Siren",
  • Ecart - "Fuga",
  • Valentina Maior - "Cool Life".


90 min.

  • Jan-Gerrit Seyler - "Still Got Lives" (Germania 2012),
  • Nathan Nill - "Stage Three" (Germany 2012),
  • Esther Bialas - "Tumbling Birds" (Germany 2012),
  • Maxim Kuphal - "Potapenko Dedovshchina" (Germany 2012).

Amplasarea pe hartă

Autentificare

Vă rugăm să introduceți emailul și parola Dvs:

Înregistrare Express

Introduceți adresa de email și parola:
Emailul Dvs este deja înregistrat pe Fest.md. Doriți să unificați ambele conturi de utilizator?